Król magii

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Król magii
Tytuł oryginalny:
The Magician's Land
Autor:
Lev Grossman
Tłumaczenie:
Monika Wyrwas-Wiśniewska
Liczba stron:
512
Format:
143X205
Oprawa:
Miękka
Cena:
34,90
Premiera:
17 Sty 2018

Druga część przygód bohaterów powieści Czarodzieje, porywającej historii o magii i innych światach, która przewraca do góry nogami dotychczasowy świat fantasy.

Quentin Coldwater, nad wiek rozwinięty intelektualnie uczeń szkoły średniej, wraz z przyjaciółmi osiada na stałe w czarodziejskiej krainie o nazwie Fillory i zostaje jednym z jej z królów. Pewnego dnia podczas polowania przypadkowo przenosi się z powrotem na Ziemię, a szukając drogi powrotu, odkrywa istnienie ogromnego czarnoksięskiego podziemia, o którego istnieniu nikt wcześniej nie miał pojęcia. Kiedy wraca do Fillory, okazuje się, że nad baśniową krainą zbierają się czarne chmury: ktoś obudził bogów, którzy zamierzają odebrać światu magię. Quentin i jego przyjaciele wyruszają na poszukiwania siedmiu czarodziejskich kluczy, które pozwolą zachować magię na świecie, nie wie jednak, że za ocalenie Fillory przyjdzie mu zapłacić najwyższą cenę.

Na podstawie trylogii Czarodzieje stacja SCIFI zrealizowała znakomity serial telewizyjny The Magicians (Magicy). Premiera trzeciego sezonu serialu zapowiadana jest na rok 2018.

„W erze Harry’ego Pottera wszyscy dorośli wielbiciele małego czarodzieja powinni się skusić na tę powieść”. New York Post

„Porywająca literacka przygoda. Rzecz o zaszczytach, władzy i granicach społeczeństwa”. NPR.org

„Czytelnicy, którzy znają już Czarodziejów, nie powinni tracić czasu i sięgnąć po Króla magii. Ci zaś, którzy nie czytali żadnej z części, niech wiedzą, że powieść Grossmana to kompleksowa, inteligentna, wciągająca i dojrzała opowieść fantasy”. The Miami Herald

„Grossman napisał unikatową i błyskotliwą powieść”. Chicago Tribune

Kup książkę

Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie najwyższej jakości usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na używanie plików cookie.
Więcej informacji OK